Érdemes lenne később kezdeni a tanítást a téli hónapokban?
Ha az eredmények beigazolódnak, nem csak az alvásunkat, de a munkarendünket is az évszakokhoz kellene igazítanunk.
Ha az eredmények beigazolódnak, nem csak az alvásunkat, de a munkarendünket is az évszakokhoz kellene igazítanunk.
Hiába tenne jót a tizenéveseknek, ha az első óra csak fél kilenckor vagy kilenckor kezdődne, a legtöbb középiskolába legkésőbb háromnegyed nyolcra be kell érni.
A 2020-as és a 2021-es iskolabezárások a diákok nagy részét megviseltek, de volt egy pozitív hatásuk is: reggelente tovább lehetett aludni. És ez mindenkinek jót tett.
Sajnos az általános és középiskolások egyre kevesebbet alszanak, a csúsztatott iskolakezdés pedig nemcsak a diákoknak, hanem a szüleiknek is előnyös lehet - derül ki egy friss felmérésből.
Tartson ismét 18 éves korig a tankötelezettség, jelentősen emeljék a tanárok, tanítók, óvónők fizetését, a modellváltó egyetemek kerüljenek vissza az államhoz, vagy legalább a kuratóriumokban cseréljék le a politikusokat egyetemi emberekre - ezeket tartják a legsürgetőbb feladatoknak az Eduline olvasói, akiket néhány napja arra kértünk, mondják el véleményüket azokról az oktatási kérdésekről, amelyek az elmúlt években újra és újra felbukkantak, és a választásra készülő pártok programjaiban is szerepelnek. Itt-ott érdekes válaszok születtek.
Legyen újra 18 év a tankötelezettségi korhatár, dolgozzák át a tanterveket, adjanak nagyobb szakmai szabadságot a tanároknak, változzon az állami iskolák fenntartói rendszere, kapjanak magasabb bért a pedagógusok – többek között ilyen oktatási javaslatok szerepelnek az ellenzéki pártok programjaiban. Kíváncsiak vagyunk, mit gondolnak ezekről a kérdésekről az Eduline olvasói, és változtatnának-e például a kötelező olvasmányok listáján, a mindennapos testnevelésen vagy az iskolakezdés időpontján.
Alig két hete indította útjára 12 pontos oktatási reformjavaslatait az ADOM Diákmozgalom, megvan az első körben betervezett aláírásszám.
Most a Fővárosi Önkormányzat írt levelet a budapesti középiskolák és felsőoktatási intézmények vezetőinek, amelyben az igazgatókat arra kéri, vezessék be a csúsztatott iskolakezdést a kényelmesebb utazás érdekében.
Kisebb lenne a tömeg reggel a buszokon és villamosokon, ha fél vagy egy órával később kezdődne reggelente a tanítás.
A BKV szerint fontos lenne minél előbb tudniuk, hogy mi lesz szeptembertől, mert nem egy-két nap, mire felkészülnek a változtatásra.
Évek óta terítéken van a 9 órás iskolakezdés bevezetése, de számtalan kérdést felvetne a változtatás.
Ha megszavazzák egész évre is szólhat a 9 órai iskolakezdés, a Pedagógusok Szakszervezete alapvetően támogatja a kezdeményezést.
Ahogy már megszokhattuk, Jocó bácsi mindig reagál az oktatással kapcsolatos hírekre, most sem nem ment el szó nélkül amellett, hogy mi lenne, ha 9 órakor kezdődne az iskola.
Az egyeztetések már zajlanak a kérdésben, de alapvetően jogszabályilag sincs kőbe vésve hánykor kezdődjön a tanítás.
Csúsztatott, 9 órai iskolakezdést javasol a főváros a koronavírus-járvány második hulláma elleni védekezés részeként - közölte a Főpolgármesteri Hivatal.
Itthon is egyre több szó esik a kilenc órai iskolakezdésről. Több országban is elfogadták már a később induló tanítást, de vajon milyen előnyei és hátrányai vannak az egy-két órás csúszásnak?
Rengeteg olvasói komment érkezett a kilenc órai iskolakezdés előnyeiről és hátrányairól szóló cikkünkhöz. A többség - úgy tűnik - nem rajong az ötletért.